Kalendarz paryski (od 06.06 do 13.06)

Festiwal „Onze bouge” – od 6 do 14 czerwca
W okolicach Bastylii nie da się przegapić afiszów i bannerów reklamujących tegoroczną edycję tego festiwalu w jedenastej dzielnicy. „Onze bouge” (tytuł dosłownie oznacza „jedenastka rusza”) to 9 dni spektakli i wydarzeń artystycznych w tej i tak już ruchliwej części Paryża. Koncerty, pokazy tańca, przedstawienia teatrów ulicznych, projekcje filmów w lokalnych salach teatralnych i na świeżym powietrzu – a wszystko to bez wydawania ani grosza! Wystarczy zarezerwować i odebrać swój (darmowy) bilet na wybrany spektakl w „Kiosque Onze” (naprzeciwko siedziby mera dzielnicy) i… dać się poruszyć „jedenastce”!
Więcej informacji oraz szczegółowy program festiwalu na stronie www.festivalonze.org. Wstęp wolny z uprzednią rezerwacją miejsc.

Paryż zaprasza do tańca – ‚Entrez dans la danse’ – niedziela, 7 czerwca
Już od 6 lat, na ten jeden dzień w roku Paryż staje się światowym Miastem Tańca. Tegoroczny „Entrez dans la danse” organizowany przez Mouvance d’Arts – stowarzyszenie promujące taniec – to 75 pokazów tańca i ponad 30 darmowych kursów (m.in. salsa i tango) odbywających się pod gołym niebem w sześciu dzielnicach Paryża (a dokładnie w 1-szej, 4-tej, 12-tej, 13-tej, 19-tej i 20-tej). Taniec współczesny, jazzowy, hip-hop, swing, salsa, tango, tańce afrykańskie, kubańskie, arabskie, capoiera… – jednym słowem roztańczony Paryż zaprasza!
Więcej informacji na stronie www.entrezdansladance.fr. Szczegółowy program imprez w każdej dzielnicy do ściągnięcia tutaj. Wstęp na wszystkie pokazy i zajęcia tańca wolny.

„Jazz musette des puces” – oryginalny festiwal jazzowy na Saint-Ouen
(12 – 14 czerwca)

Formuła tego 3-dniowego festiwalu jazzowego na przedmieściach Paryża jest niezwykle oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Les Puces de Saint-Ouen to podobno największy (a z pewnością najbardziej eksluzywny) pchli targ na świecie, tworzący swego rodzaju „miasteczko antyków” z licznymi barami i knajpkami porozsiewanymi wśród wąskich uliczek targu. W tych właśnie lokalach przez 3 kolejne popołudnia będzie można posłuchać jednych z najlepszych współczesnych jazzmanów, którzy przenosić się będą ze swoją muzyką od baru od baru, zaliczając w czasie trwania festiwalu chyba każdy z nich, by w końcu spotkać się razem podczas wielkiego finału – Le Grand Concert – w Cap Saint-Ouen w sobotni wieczór.
Adres: Puces de Saint-Ouen, 140, rue des Rosiers, Saint-Ouen. Metro: Porte de Clignancourt. Więcej na stronie festiwalu www.festivaldespuces.com. Wstep wolny.


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (od 11.07 do 18.07)
  2. Kalendarz paryski (od 20.06 do 27.06)
  3. Kalendarz paryski (09.05 do 16.05)
  4. Kalendarz paryski (od 12.06 do 20.06)
  5. Kalendarz paryski (od 29.08 do 05.09)

posted: Kultura, Muzyka, Paryż, Wydarzenia, Za darmo | tagged: , , ,

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>