Kalendarz paryski (od 05.09 do 12.09)

Hm, coś dawno nie było u mnie Parku Villette, dawno nie było też jazzu…. No to proszę – voila!

jazzvilletteJazz à la Villette do 13 września
To duży festiwal jazzowy, który zaczął się już we wtorek, a potrwa jeszcze dobrych 10 dni. Nie będę się tu kreowała na znawcę gatunku (jedyny zespół jaki od razu rozpoznałam na afiszu to De La Soul…), powiem tylko tak: ponad 200 artystów, 50 zespołów, 15 projektów specjalnych. I to nie tylko stricte dla amatorów jazzu, Jazz à la Villette słynie bowiem z testowania granic i mieszania gatunków. Będą też elementu popu, electro, dźwięki afrykańskie, hip hop. A do tego specjalna edycja dziecięca festiwalu (podoba mi się fakt, że Francuzi na wszystkich imprezach mocno się o maluchy i ich edukację troszczą). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie festiwalu, informacje praktyczne i o punktach sprzedaży biletów na poszczególne koncerty znajdziecie tutaj.
Jazz a la Villette, Cite de la Musique i Parc de la Villette. Metro: Porte de Pantin.

Macie już dość jazzu i La Villette, a lubicie operę i południowy Paryż? Proszę bardzo:

opera_des_rues_2009_ParisOpera des Rues – od 4 do 6 września
To wyjątkowy sposób na doświadczenie opery w tym mieście – od piątkowego wieczoru przez całą sobotę do niedzieli na ulice dwunastej i trzynastej dzielnicy Paryża wyjdą tenorzy i diwy, którzy przy akompaniamencie muzyki uraczą publiczność dziesięcioma darmowymi spektaklami. Przedstawienia dla dużych i dla małych (wspominałam już, że Francuzi się troszczą!), między innymi na placu przed Biblioteką Narodową François Mitterrand i w Bercy Village. Szczegółowy program weekendy „opery ulicznej” wraz z adresami i godzinami przedstawień znajdziecie na stronie www.operadesrues.com.


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (09.05 do 16.05)
  2. Kalendarz paryski (od 01.08 do 08.08)
  3. Kalendarz paryski (od 12.06 do 20.06)
  4. Kalendarz paryski (od 15 do 22 maja) – część pierwsza
  5. Kalendarz paryski (od 06.06 do 13.06)

posted: Różne

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>