Kalendarz paryski (od 15 do 22 maja) – część pierwsza

Zacznę bardzo tradycyjnie – od dwóch dużych, znanych i renomowanych imprez.

nuit_museesPierwsza to La Nuit des Musées européenne czyli paryska edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Już jutro, 15 maja, ci, którym nie straszne wiatry i deszcze tegorocznej wiosny, będą mogli spędzić większość wieczoru marznąc w długaśnych kolejkach przed wybranymi paryskimi muzeami… Mimo tego, że z perspektywy dzisiejszego popołudnia jakiekolwiek wyjście z ciepłych domowych pieleszy może wydawać się mało kuszące, pamiętajmy jednak, że to Paryż i oferta na jutrzejszą noc jest rewelacyjna! Zresztą, zobaczcie sami – w programie przewidziano tyle ciekawych wystaw i imprez zaplanowanych specjalnie na tę okazję, że kto wie, czy nie ogarnie mnie decyzyjny paraliż i nie zostanę jednak w domowym ciepełku, zwłaszcza jeśli jutrzejsza aura będzie nadal tak ‚urocza’ jak dzisiaj ;-) Więcej informacji tutaj.

jazz_saint_germainDrugą imprezą jest rozpoczynająca się w tę niedzielę 10-ta edycja festiwalu Jazz à Saint-Germain-des-Prés. Impreza potrwa dwa tygodnie, od 16 do 30 maja, a w jej ramach będzie można posłuchać znanych i nieznanych jazzmanów – oraz jazzmanek (jazzwomen?), wschodzących gwiazd gatunku, które zaprezentują się w tę niedzielę podczas darmowego koncertu Jazz au féminin w Eglise Saint-Germain-des-Prés (koncerty od 13:30 do 20:00, więcej informacji tutaj). Jubileuszowej edycji festiwalu towarzyszyć też będą wystawy malarstwa i fotografii, między innymi ekspozycja fotografii Philippe Lévy-Stab’a zatytyłowana „Jazz, dusza Nowego Jorku”, którą będzie można podziwiać za darmo aż do końca lipca. Szczegółowe informacje o festiwalu, jego programie, biletach oraz imprezach towarzyszących znajdziecie pod adresem www.festivaljazzsaintgermainparis.com.

posted: Muzyka, Paryż, Wydarzenia, Wystawy, Za darmo

4 comments

  1. Aaaah, zazdroszczę tego festiwalu jazzowego. Jeśli się wybierasz, to daj znać, koniecznie, jak wrażenia :)

  2. Kasiu, mam nadzieję, że może uda mi się jutro choć kawałek koncertu zobaczyć – na pewno dam znać! Pozdrawiam – u nas w końcu słonecznie! :)

  3. Goraca, trafilas w dziesiatke! W najblizszy weekend spodziewam sie gosci pochodzacych z Libanu wiec juz wiem, co bede mogla im pokazac.
    Serdeczne dzieki!

  4. holly, przegapilam Twoj komentarz… mam nadzieje, ze goscie byli zadowoleni :)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>