Informacje praktyczne

Już wkrótce na tej stronie pojawią się praktyczne informacje dla tych, którzy wybierają się do Paryża (jak dojechać z lotniska, jak się poruszać po mieście, gdzie znaleźć dobrą restaurację, czego unikać i jak się nie dać oszukać czyhającym na naiwnych turystów wyzyskiwaczom… ;-))

W międzyczasie odsyłam na stronę Office de Tourisme de Paris, www.parisinfo.com, na której znajdziecie mnóstwo informacji o zakwaterowaniu, wyżywieniu, transporcie publicznym, zakupach i inne niezwykle pomocne porady praktyczne dla odwiedzających stolicę Francji, opracowane w kilku językach (choć język polski niestety się nie załapał).

Polecam również darmowe przewodniki, wydawane przez Office de Tourisme, które można dostać we wszystkich punktach informacyjnych miasta (lokalizacja tych punktów TUTAJ).

Istnieje również możliwość ściągnięcia darmowych przewodników po Paryżu z sieci:

Paris Gourmand 2009 – 2010 to najświeższa edycja przewodnika po paryskich restauracjach, kafejkach, herbaciarniach i targowiskach. Oprócz adresów polecanych lokali we wszystkich dzielnicach Paryża, smakosze odwiedzający stolicę Francji znajdą tu również informacje o gastronomicznych atrakcjach turystycznych. Link do ściągnięcia TUTAJ.

Paris Herbegements / Accommodation in Paris 2009 – 2010 to praktyczne wskazówki dotyczące wyboru zakwaterowania w Paryżu, oraz parę przydatnych adresów. Przewodnik dwujęzyczny (po francusku i po angielsku) można ściągnąć TUTAJ.

Paris Shopping Book 2009 to rewelacyjny przewodnik dla tych, którzy mają zamiar pobuszować po paryskich butikach i domach towarowych. Więcej o publikacji pisałam przy okazji wyprzedaży, jeśli chcielibyście ściągnąć przewodnik w wersji PDF, kliknijcie TUTAJ.

Paris est à vous! / Paris for you! to naprawdę świetny przewodnik po Paryżu, z którego zresztą sama często korzystam, są tam bowiem zebrane w jednym miejscu informacje jakich ciężko doszukać się w innych przewodnikach. Znajdziecie w nim mnóstwo przydatnych porad i adresów oraz propozycje 12 tematycznych tras spacerowych po Paryżu i sekcję o zwiedzaniu regionu Ile de France. O wybranych spacerach z przewodnika, które doczekały się specjalnych podstron na serwisie Paris vous sourit, był już osobny wpis na blogu. Cały przewodnik do ściągnięcia w wersji angielskiej znajdziecie TUTAJ, a po francusku TUTAJ.