Jarvis Cocker oraz gry i zabawy na Montmartre

cocker1To najlepszy dowód na to, że Montmartre nie przekształciło się jeszcze całkiem w wielki turystyczny jarmark i że wąskie uliczki wokół wzgórza potrafią przyciągnąć swoim urokiem nie tylko amerykańskie wycieczki i kiczowatych portrecistów, ale również autentycznych artystów. Wprawdzie artysta, o którym będzie mowa, to nie żaden wielki malarz, ale (o zgrozo!) wokalista pop-rockowy, jednak dla wszystkich, którzy tak jak ja mają sentyment do muzyki lat 90-tych oraz pamiętają Pulp z ich „Disco 2000” i „Common People„, Jarvis Cocker ważnym artystą jest.

W zeszłym tygodniu, na kilkanaście dni przed premierą swojego drugiego solowego albumu „Further Complications” oraz promującej go trasy koncertowej, Cocker zainstalował się wraz ze swoim zespołem w Galerie Chappe na Montmartre, gdzie przez sześć dni, po sześć godzin dziennie pozwalał przechodniom przysłuchiwać się swoim próbom przy otwartych drzwiach. Zresztą nie tylko na biernym przysłuchiwaniu się skończyło – odważni amatorzy mogli przynieść swoją gitarę i przyłączyć się do jam sessions z byłym frontmanem Pulp i lokalnymi muzykami, grupa gibkich pań urządziła sobie w galerii zajęcia jogi, do których Jarvis i koledzy nastrojowo przygrywali, były też podobno spontaniczne zajęcia tańca brzucha i zabawy dla dzieci – wszystko przy akompaniamencie muzyki z nowej płyty Anglika.

W niedzielę artysta wyszedł na na ulicę, by zagrać niezapowiedziany koncert dla zgromadzonej na schodach Rue Charpe publiczności i zdezorientowanych przechodniów. Na YouTube można obejrzeć parę filmików z tego wydarzenia, ja natomiast nie mogłabym nie wstawić tutaj klipu z Jarvisem uczącym zebrane w galerii paryskie dzieci tańczyć – na swój jedyny, niepowtarzalny i przedziwny sposób – do melodii swojego najnowszego singla, „Angela”. Słodkie!


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (od 06.06 do 13.06)
  2. Kalendarz paryski (od 20.06 do 27.06)
  3. Kalendarz paryski (od 22.08 do 29.08)
  4. Kalendarz paryski (od 15.08 do 22.08)
  5. Kalendarz paryski (od 11.07 do 18.07)

posted: Muzyka, Paryż | tagged: , , ,

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>