Kalendarz paryski (od 16.05 do 23.05)

Ten weekend w Paryżu zapowiada się bardzo interesująco dla wszystkich miłośników sztuki – zarówno tej pisanej przez wielkie „S”, zamkniętej za gablotami wielkich paryskich muzeów, jak i tej bardziej awangardowej, z urban art i sztuką uliczną włącznie. Krótko mówiąc „będzie się działo” – tylko niech już przestanie padać!

Paryska Noc Muzeów i Drzwi Otwarte Atelier Artystów w Bellevile
Na początek przypomnienie z zeszłego tygodnia – już jutro paryska Nuit des Musées, a od dzisiaj do poniedziałku wielkie święto sztuki niezależnej w Bellevile.

„Printemps des Rues” – 16 i 17 maja
Wiosenne spotkania artystów ulicznych przy kanale St Martin – happeningi, teatry uliczne, koncerty i wystawy. To już 12-sta edycja festiwalu – podobno zawsze jest oryginalnie, kreatywnie, a czasem i interaktywnie. Okolice kanału St Martin zawsze są godne odwiedzenia, a ciekawe akcje artystyczne przy jego brzegach z pewnością uatrakcyjnią niedzielny spacer. Szczegółowy program imprez znajdziecie TUTAJ.
Adres: Canal Saint-Martin (10-ta dzielnica). Metro: Gare de l’Est lub Jacques Bonsergeant.

Aukcja Vintage Hermesa – 20 maja
Paryska luksusowa marka Hermes to już legenda. W przyszłym tygodniu miłośnicy mody z wyższej półki będą mieli wyjątkową okazję wziąć udział w aukcji, na której wystawione będą m.in. takie perełki jak słynna torebka Birkin z krokodylej skóry w okazyjnej (jak na tą markę) cenie. Katalog produktów dostępnych na aukcji można obejrzeć TUTAJ.
Adres: Artcurial, Hôtel Marcel Dassault, środa, 20 maja od 10.30 do 14.30.

Foire de Saint-Germain – od 22 maja do 5 lipca
Rozpoczynający się w przyszły piątek Jarmark Saint-Germain to paryska impreza z wieloletnią już tradycją. Plac Saint-Sulpice przekształca się na półtora miesiąca w centrum szeregu ciekawych wydarzeń artystycznych, teatralnych, filmowych, muzycznych i fotograficznych. O najciekawszych pojedynczych inicjatywach w ramach Jarmarku na pewno jeszcze będę pisała, a cały program imprez znajdziecie na stronie www.foiresaintgermain.org.
Adres: Place Saint-Sulpice, Metro: Saint Sulpice. Wstęp wolny.

posted: Kultura, Paryż, Wydarzenia, Za darmo | tagged: , ,

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.