Sekret szczupłych Francuzek? Le Whif!

whif-parisNiedawno opublikowany został raport, który wydaje się potwierdzać wiarygodność tez takich książek. Francuzki są oficjalnie najszczuplejszymi Europejkami, przynajmniej na Zachód od Odry (natomiast najbardziej obfite kształty mają Brytyjki – co też żadną niespodzianką nie jest). Jednocześnie mieszkanki Francji są statystycznie najmniej zadowolone ze swojej wagi i niemal jednomyślnie przyznają, że chciałyby być jeszcze szczuplejsze. Nic dziwnego zatem, że światowa premiera najnowszego wynalazku, który może być rewolucją dla tych, którzy lubią czekoladę, a nie lubią tyć, miała miejsce właśnie w stolicy Francji.

Mowa tutaj o Le Whif, czyli czekoladzie do… wdychania (nie mylić z czekoladą do jedzenia!). Premiera Le Whif w zeszłym tygodniu była wydarzeniem, które przyciągnęło do siedziby innowacyjnego laboratorium Le Laboratoire spory tłum paryskiej śmietanki towarzyskiej (choć ‚śmietanka’ to prawdopodobnie słowo-tabu w tym towarzystwie). Goście z zachwytem delektowali się wdychaniem smaku czekolady z szykownych, przypominających szminki inhalatorów. A od zeszłej środy ten najnowszy snobizm paryski dostępny jest dla zwykłych plebejuszy w laboratoryjnym LaboShopie oraz w kultowym paryskim butiku Collette przy Rue Saint-Honoré. Le Whif sprzedawany jest w czterech różnych smakach (czekolada z domieszką truskawki, mango, mięty lub cynamonu), a rozkoszować podniebienie tak przepysznym powietrzem możemy za jedyne 1,80€ za sztukę.

Wynalazcy Le Whif szykują już w swoich laboratoriach kolejne smakołyki do wdychania, a w międzyczasie promują swoje czekoladowe cudo w światowych metropoliach i miejscach spotkań pięknych i bogatych – najbliższy przystanek to Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie przez dziesięć kolejnych dni gwiazdy filmowe będą mogły oddychać czekoladą. Coś mi mówi, że Le Whif ma duże szanse na sukces w tym światku – zero kalorii, no i zawsze lepiej zostać przyłapanym przez paparazzich na wciąganiu czekolady niż kokainy (notka dla Kate Moss).

posted: Francuzki, Trendy i snobizmy | tagged: , ,

2 comments

  1. Ciekawe:)

  2. naprawdę ciekawe..niedługo i jak będę paryżanką, więc z pewnością wiele zawartych tu informacji mi się przyda. Od wieczora zaczynam studiowanie Twojego bloga :)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>