Kalendarz paryski (od 06.06 do 13.06)

Festiwal „Onze bouge” – od 6 do 14 czerwca
W okolicach Bastylii nie da się przegapić afiszów i bannerów reklamujących tegoroczną edycję tego festiwalu w jedenastej dzielnicy. „Onze bouge” (tytuł dosłownie oznacza „jedenastka rusza”) to 9 dni spektakli i wydarzeń artystycznych w tej i tak już ruchliwej części Paryża. Koncerty, pokazy tańca, przedstawienia teatrów ulicznych, projekcje filmów w lokalnych salach teatralnych i na świeżym powietrzu – a wszystko to bez wydawania ani grosza! Wystarczy zarezerwować i odebrać swój (darmowy) bilet na wybrany spektakl w „Kiosque Onze” (naprzeciwko siedziby mera dzielnicy) i… dać się poruszyć „jedenastce”!
Więcej informacji oraz szczegółowy program festiwalu na stronie www.festivalonze.org. Wstęp wolny z uprzednią rezerwacją miejsc.

Paryż zaprasza do tańca – 'Entrez dans la danse’ – niedziela, 7 czerwca
Już od 6 lat, na ten jeden dzień w roku Paryż staje się światowym Miastem Tańca. Tegoroczny „Entrez dans la danse” organizowany przez Mouvance d’Arts – stowarzyszenie promujące taniec – to 75 pokazów tańca i ponad 30 darmowych kursów (m.in. salsa i tango) odbywających się pod gołym niebem w sześciu dzielnicach Paryża (a dokładnie w 1-szej, 4-tej, 12-tej, 13-tej, 19-tej i 20-tej). Taniec współczesny, jazzowy, hip-hop, swing, salsa, tango, tańce afrykańskie, kubańskie, arabskie, capoiera… – jednym słowem roztańczony Paryż zaprasza!
Więcej informacji na stronie www.entrezdansladance.fr. Szczegółowy program imprez w każdej dzielnicy do ściągnięcia tutaj. Wstęp na wszystkie pokazy i zajęcia tańca wolny.

„Jazz musette des puces” – oryginalny festiwal jazzowy na Saint-Ouen
(12 – 14 czerwca)

Formuła tego 3-dniowego festiwalu jazzowego na przedmieściach Paryża jest niezwykle oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Les Puces de Saint-Ouen to podobno największy (a z pewnością najbardziej eksluzywny) pchli targ na świecie, tworzący swego rodzaju „miasteczko antyków” z licznymi barami i knajpkami porozsiewanymi wśród wąskich uliczek targu. W tych właśnie lokalach przez 3 kolejne popołudnia będzie można posłuchać jednych z najlepszych współczesnych jazzmanów, którzy przenosić się będą ze swoją muzyką od baru od baru, zaliczając w czasie trwania festiwalu chyba każdy z nich, by w końcu spotkać się razem podczas wielkiego finału – Le Grand Concert – w Cap Saint-Ouen w sobotni wieczór.
Adres: Puces de Saint-Ouen, 140, rue des Rosiers, Saint-Ouen. Metro: Porte de Clignancourt. Więcej na stronie festiwalu www.festivaldespuces.com. Wstep wolny.

posted: Kultura, Muzyka, Paryż, Wydarzenia, Za darmo | tagged: , , ,

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.