Paryski keczap – Solidays i Poszukiwacze Skarbów

Wczorajsza Fête de la Musique oficjalnie rozpoczęła paryskie lato. A że w lecie w Paryżu dzieje się tyle, że czasem ciekawa impreza może umknąć mojej uwadze przy sklecaniu cotygodniowego „kalendarza paryskiego”, wprowadzam nową kategorię wpisów, gdzie będę informować o ciekawych wydarzeniach „z ostatniej chwili” – czyli paryski catch-up (keczap).

solidaysSolidays to prawdziwy festiwal muzyczny z misją – organizowany w ostatni weekend czerwca przez stowarzyszenie do walki z AIDS Solidarite SIDA. Trzy dni koncertów podczas których artyści tacy jak Manu Chao, The Ting Tings, Ayo, Metronomy, Amadou et Mariam i wielu innych (pełną listę koncertów oraz festiwalowych imprez znajdziecie tutaj w zakładce „A l’affiche”) wraz z tłumem festiwalowej publiczności będą demonstrować swoją solidarność ze wszystkimi walczącymi z AIDS, jednocześnie celebrując życie i dobrą muzykę. Jako że Solidays odbywa się w ten sam weekend, co słynny Glastonbury, kilka bardziej pracowitych i społecznie zaangażowanych kapel zaklepanych już na angielskiego kolosa zadeklarowało się, że przy okazji wyskoczy na drugą stronę Kanału La Manche, by zagrać dla paryskiej publiczności. Biorąc pod uwagę fakt, że bilety na Solidays są wyjątkowo tanie (45 € za 3-dniowy karnet), festiwal ten naprawdę wart jest polecenia – zwłaszcza, że przy okazji wspieramy szczytny cel.

INFO: Festiwal Solidays 2009 odbędzie się od 26 do 28 czerwca w Hippodrome w Longchamps. Metro/RER: Porte Maillot, potem dojazd bezpłatnym autobusem (500m). Więcej informacji oraz program festiwalu znajdziecie na stronie www.solidays.org.


treasure_huntCi, którzy znajdą się w Paryżu na początku lipca będą mieli okazję wziąć udział w ciekawej darmowej imprezie – Les Trésors de Paris, czyli paryskim poszukiwaniu skarbów, które zaplanowane jest na sobotę, 4 lipca. Imprezy tego typu są dość popularne w Paryżu, istnieje nawet parę firm specjalizujących się w organizowaniu takich „poszukiwań skarbów” dla firm i grup prywatnych. Przypomina to trochę swoją formułą starą dobrą zabawę w podchody – drużyny „poszukiwaczy” podążają wyznaczoną (choć mocno zakamuflowaną) trasą, podczas której wykonują różne zadania i szukają rozwiązania tajemnic i zagadek. Dla najlepszego teamu przewidziana jest nagroda – a dla wszystkich uczestników udział w imprezie będzie z pewnością świetną zabawą oraz oryginalnym sposobem na poznanie bliżej miasta i jego mieszkańców. Zadania poprowadzą was w ukryte pasaże i nieznane zakątki autentycznego Paryża, zmuszą do interakcji ze sklepikarzami i artystami (oraz tajemniczymi podstawionymi postaciami), no i przy okazji pozwolą poćwiczyć szare komórki, intuicję, umiejętność dedukcji oraz zdolności językowe, impreza bowiem organizowana jest po angielsku i po francusku. Udział w Trésors de Paris jest darmowy i otwarty dla wszystkich – uczestnictwo na stronie inicjatywy mogą zgłaszać osoby indywidualne lub grupy. Powodzenia!

INFO: Les Trésors de Paris, 4 lipca 2009 od 10.00 do 15.30. Rejestracja na stronie www.tresorsdeparis.fr lub przed ratuszem jednej z uczestnicących dzielnic Paryża (3, 6, 9, 11, 12, 13, 16, 18, 19 lub 20). W dniu imprezy od godz. 10.00 rozdawane będą zadania dla zarejestrowanych uczestników. Reguły gry oraz więcej informacji znajdziecie tutaj.

posted: Charytatywnie, Muzyka, Paryż, Wydarzenia, Za darmo | tagged: , ,

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.