Paryski keczap – zabawny festiwal muzyki zabawek

music for toysParyż kocha kurioza i rzeczy dziwne (muzeum ścieków? Mais, c’est normal! ;-)), a ten festiwal z pewnością się w ten niestandardowy nurt wpisuje. Music for Toys Festival to trzy dni koncertów artystów tworzących muzykę wyłącznie za pomocą zabawek. Festiwal rozpocznie się jutro, 26 czerwca i potrwa do niedzieli. W tym czasie ciekawi (jak i potencjalni fani) będą mieli okazję wysłuchać zabawkowych koncertów zespołów i solistów z sześciu krajów Europy, co świadczyć mogłoby o międzynarodowej popularności tego gatunku (znawców z góry przepraszam za ignorancję ;-)). Już same nazwy zespołów, które zaprezentują się na festiwalu brzmią przesłodko – Kids on Holidays, Kim & His Toy Orchestra, Madame Patate (Pani Ziemniak), Tada Tata, Chapi-Chapo et les Petites Musiques de Pluie (czyli „Chipi-Chapo i małe melodie deszczu”) – a na dodatkową zachętę dla tych choć odrobinę zaintrygowanych dodam, że wszystkie koncerty są darmowe!

W przypadku, gdyby zabawkowa muzyka was urzekła, będziecie mogli się zaopatrzyć w kompilacyjna płytę wydaną specjalnie z okazji festiwalu przez organizatorów, a gdybyście chcieli zgłębić temat jeszcze bardziej, w Musée des Arts Decoratifs (paryskim muzeum sztuki dekoracyjnej) jak ulał właśnie otwarta została wystawa zabawek muzycznych, Musique en Jouets. A póki co tutaj możecie posłuchać Chipi-Chapo i jego deszczowych melodyjek.

INFO: Music For Toys Festival, koncerty 26.06 w Le 1 Bis (Ivry sur Seine), 27.06 w Glaz’Art (Porte de la Villette, Paris 75019) i 28.06 w l’International (Paris 75011). Wstęp wolny. Program oraz więcej informacji znajdziecie na stronie www.musicfortoys.com.

posted: Muzyka, Wydarzenia, Za darmo | tagged: ,

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.