Kalendarz paryski (od 01.08 do 08.08)

Moi mili, okazuje się, że nawet w Paryżu można mieć prawdziwy sezon ogórkowy (w ogóle sierpnień w Paryżu to specyficzny miesiąc – ale o tym będzie osobna notka). Wygląda więc na to, że przez następne kilka tygodni będę się musiała mocno nagimnastykować, aby w tym cyklu znalazło się coś więcej niż kolejne opisy atrakcji paryskiej plaży ;-) (chociaż w tym miejscu muszę wspomnieć, że tego lata najlepsze lody w Paryżu są na plaży przy Bassin de la Villette!)

Dzisiaj wybrałam parę imprez kabaretowo-muzycznych (w tym jedną na plaży, désolée! ;-))

Festival fnac Indétendances – do 15 sierpnia
fnac festivalFnac – francuski odpowiednik Empiku – postanowił umilić podratuszowym plażowiczom czas, dostarczając darmową dawkę koncertów prezentujących najlepsze aktualnie według tej sieci niezależne produkcje. W każdy weekend oraz w przyszłą środę wieczorem wylegujący się na niebieskim dywanie na Parvis de l’Hôtel de Ville goście będą mogli posłuchać francuskich i zagranicznych wykonawców, w tym mojej ulubionej dawno dawno temu Neneh Cherry. Wyjątkowy koncert szykuje się w środę, 5 sierpniaDamon Albarn przejmie scenę pod paryskim ratuszem, by zaprezentować przedpremierowo swój kolejny po Blur i Gorillaz projekt, Africa Express, będący owocem współpracy muzyków z Afryki i Zachodu. Wśród gości Albarna między innymi świetny malijski duet Amadou et Mariam. Nie do przegapienia!
Festival fnac Indétendances, Parvis de l’Hôtel de Ville, 75001 Paris. Metro: Hôtel de Ville lub Chatelet. w piątki, soboty i niedziele do 15 sierpnia między 17.00 a 22.00, oraz w środę, 5 sierpnia od 18.00 do 22.00. Szczegółowy program koncertów znajdziecie tutaj. Wstęp wolny.

Finał Black Summer Festival – sobota, 1 sierpnia i poniedziałek, 3 sierpnia
black summer festivalA jednak mimo sezonu ogórkowego w Paryżu dzieje się wystarczająco dużo, by z łatwością móc niemal przegapić ciekawe imprezy na własnym podwórku (zwłaszcza, jeśli tym podwórkiem jest obfitujący w wydarzenia Parc de la Villette!). W Cabaret Sauvage w moim ulubionym paryskim parku kończy się właśnie ciekawy Black Summer Festival – na szczęście ostatnie dni festiwalu zapowiadają się naprawdę interesująco. W sobotnią noc wielka taneczna impreza z grającymi czarną muzykę DJ-ami z Générations FM, a w poniedziałek George Clinton & Parliament Funkadelic oraz Anthony Joseph & the Spasm Band zagrają finałowy koncert tego festiwalu celebrującego czarne korzenie hip-hopu, jazzu, afro beat i salsy.
Black Summer Festival w Caberet Sauvage, Parc de la Villete, Paris 75019. Metro: Porte de la Villette. Sobota, 1 sierpnia od 23.00, wstęp: 15 €. Finałowy koncert w poniedziałek, 3 sierpnia od 19.00, bilet wstępu od 38 €. Więcej informacji na stronie Cabaret Sauvage.

Oferta specjalna: Crazy Plage w kabarecie Crazy Horse – do 15 września
crazy-horse-offre-speciale-plageI skoro jesteśmy już przy klimatach kabaretowych i plażowych, nie mogę nie wspomnieć o specjalnej letniej ofercie legendarnego paryskiego Crazy Horse. Crazy Horse to najbardziej stylowy, seksowny i niestety też najdroższy ze słynnych kabaretów w Paryżu. W to lato jednak zainteresowani będą mogli obejrzeć tematyczny „plażowy” show zatytułowany Crazy Plage za „jedyne” 85 € od osoby (w cenę wliczone jest przedstawienie i szampan) – czyli mniej niż najtańszy „turystyczny” bilet do Moulin Rouge. Biorąc pod uwagę eksluzywność i kameralność lokalu, oraz to, że według niektórych znawców jest to jedyny autentyczny kabaret jaki pozostał w Paryżu, oferta być może warta grzechu. Pamiętajcie, że Crazy Horse jest mały i niezwykle popularny – bilety trzeba więc rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Crazy Plage, Crazy Horse, 12, Avenue George V, Paris 75008. Metro: Alma Marceau lub George V. Spektakle codziennie do 15 września o 20.15 i 22.45. Rezerwacja online tutaj.


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (od 08.08 do 15.08)
  2. Kalendarz paryski (od 11.07 do 18.07)
  3. Kalendarz paryski (od 18.07 do 25.07) Vamos a la playa! :-)
  4. Kalendarz paryski (od 15.08 do 22.08)
  5. Kalendarz paryski (od 22.08 do 29.08)

posted: Kultura, Muzyka, Paryż | tagged: , , , , , , ,

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>