Kalendarz paryski (od 25.07 do 01.08)

Ostatnio było leniwie i plażowo, więc dzisiaj trochę bardziej aktywnie… W końcu mamy lato!

Paris Slide – do 23 sierpnia
paris_slide_affiche_2009Idąc za ciosem wczorajszego wpisu o rolkach w Paryżu, na początek propozycja dla tych, którzy naprawdę lubią się ślizgać. Paris Slide to wielkie święto sportów miejskich (rolki, deskorolka, wyczynowy BMX, trampolina), a także gier zespołowych na piasku (siatkówka, pilka nożna, sandball). Codziennie między godziną 13.00 a 19.00 organizowane są darmowe zajęcia dla początkujących i dla tych już wtajemniczonych – ci pierwsi stawiają pierwsze kroki na Pelouse de Reuilly, ci drudzy śmigają po alejkach Bois de Vincennes. A w ramach integracji i jedni i drudzy mogą sobie pograć w gry zespołowe na piasku – zupełnie jak kiedyś na letnich koloniach ;-)
Paris Slide, Pelouse de Reuilly, Bois des Vincennes, Paris 75012. Metro: Porte Dorée. Wstęp wolny, zalecana uprzednia rezerwacja, zwłaszcza w weekendy. Więcej informacji tutaj .

Paris Danses en Seine – do połowy września
100_2874Dla tych, którzy wolą poruszać się z nieco większą gracją proponuję darmowe sesje tańca nad Sekwaną. Paris Danses en Seine to już instytucja – każdego lata na Tino Rossi Quai Saint-Bernard można potańczyć argentyńskie tango, rock’n’rolla, swing, salsę, a nawet tradycyjne tańce bretońskie w przepięknej scenerii, z Katedrą Notre-Dame i Ile de la Cité robiącymi za „żywą fototapetę”. Darmowe zajęcia instruktażowe odbywają się w dni robocze od 19.00 do 20.00, w weekendy już od 15.00. Na nadsekwańskich tanecznych zatoczkach mieści się określona liczba par, dlatego radzę przyjść odpowiednio wcześniej zarezerwować kolejkę. Ewentualnie można przynieść wino i zakąski i piknikując w pobliżu popodglądać uczących się, by o godzinie 21.00 przyłączyć się do nadsekwańskiego balu pod gołym niebem. Oprócz codziennego tanga, repertuar obejmuje też między innymi swing we wtorki, rock’n’roll w piątki oraz salsę w środy i niedziele.
Paris Danses en Seine, Plac Gino Rossi 9, quai Saint-Bernard, Paris 75005. Metro: Jussieu lub Gare d’Austerlitz. Wstęp wolny, ale w dobrym tonie leży zostawienie napiwku dla instruktorów. Więcej informacji znajdziecie na stronie tangoargentin-eric.site.voila.fr.

Finisz Tour de France – niedziela, 26 lipca
tour-de-franceI na koniec propozycja dla tych, którzy sami nie lubią się zbytnio forsować, za to nie mają nic przeciwko obserwowaniu jak forsują się inni ;-) Tym razem ci „inni” to kolarze biorący udział w Tour de France 2009, którzy w niedzielne popołudnie, po trzech tygodniach intensywnego pedałowania po całej Francji, dojadą do centrum Paryża, by, walcząc po drodze z kocimi łbami na Place de la Concorde, triumfalnie dojechać do mety ostatniego etapu wyścigu na Polach Elizejskich. Paryski finisz Tour de France to wielka impreza, z tłumami wiwatujących kibiców witających walczących o żółtą koszulkę zwycięzcy kolarzy. Odradzam tym, którzy nie znoszą tłumów, polecam tym, którzy lubią być w centrum wydarzeń – bo końcówka najsłynniejszego wyścigu kolarskiego świata to z pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń francuskiego lata. Zawodnicy docierają do centrum Paryża popołudniu (około 17.00) – gdzieś w internecie wyczytałam, że wszyscy, którzy liczą sobie poniżej 1,85m wzrostu, a chcieliby choć kawałek jakiegoś kolarza zobaczyć, powinni zająć miejsce na Polach Elizejskich już rano. Wniosek co do stopnia zatłoczenia imprezy wysnujcie sobie sami… ;-)
Arivée du Tour de France, Champs Elysees. Metro: Charles de Gaulle/ Etoile. Przedtem Rue de Rivoli i Place de la Concorde. Więcej o tegorocznym wyścigu na stronie www.letour.fr.


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (od 06.06 do 13.06)
  2. Kalendarz paryski (09.05 do 16.05)
  3. Kalendarz paryski (od 11.07 do 18.07)
  4. Kalendarz paryski (od 16.05 do 23.05)
  5. Kalendarz paryski (od 29.08 do 05.09)

posted: Aktywnie, Paryż, Za darmo | tagged: , , , ,

2 comments

  1. ooo! ja tez bym chciala, ale cykora mam, bo ze mnie to taki toczacy sie…

  2. Eee tam, na pewno sobie poradzisz! Ja tez cykora mialam strasznego, jak zobaczylam zbiorke profesjonalnie wygladajacych rollersow na Bastylii, to chcialam uciekac ;) Ale potem bylo super, naprawde – wybierz sie z kims, kogo w trudniejszych momentach bedziesz mogla mocno sie za reke uczepic i bedzie dobrze! ;)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>