Piosenka na niedzielę – Florent Marchet „Rio Baril”

rio barilPrzyznam się, że muzykę Florent Marcheta odkryłam dopiero w zeszłym tygodniu (dzięki niezawodnemu jak zawsze francuskiemu blogowi muzycznemu La Blogotheque) – od tego czasu jednak nadrobiłam zaległości w znajomości z Francuzem, wysłuchując jego ostatniej płyty „Rio Baril” z 2007 roku chyba ze sto razy.

Marchet wydał dotychczas dwa albumy (przed „Rio Baril” był debiutancki „Gargilesse” z 2004 roku) – moim faworytem jest zdecydowanie ten drugi, mam bowiem dziwną słabość do albumów koncepcyjnych, a „Rio Baril” właśnie do takich należy. I choć nie wszystko z tej opowieści w piętnastu kawałkach o francuskim miasteczku Rio Baril i jego mieszkańcach rozumiem, słucham w kółko i staram się wyłapać niuanse i smaczki prowincjonalnego życia w środkowej Francji… Płytę polecam nie tylko ze względu na jej atuty muzyczne (Marchet gra na wszystkich instrumentach, jakie lubię), ale też jako świetną pomoc w nauce francuskiego – jest naprawdę ciekawie i bardzo wyraźnie!

A tutaj jedyny (niestety!) teledysk z albumu, jaki udało mi się znaleźć, nakręcony do tytułowej piosenki „Rio Baril”, w której pojawia się wstępny obraz tego fikcyjnego miasteczka oraz niektóre postaci, które opowiedzą swoją historię w kolejnych utworach. Bienvenue à Rio Baril!

posted: Muzyka | tagged: ,

4 comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.