Zakupy w Paryżu – przewodnik dla zagubionych

lafayetteDo końca letnich wyprzedaży pozostało raptem 10 dni – to niedużo, biorąc pod uwagę ilość i różnorodność tutejszych sklepów, butików i galerii. Najlepsze deale prawdopodobnie już dawno zostały rozchwycone przez tysiące zakupoholików i łowców okazji, którzy ruszyli szturmem na sklepy w pierwszych dniach (i godzinach) soldes, niektórzy z misternie opracowanym jeszcze przed przecenami planem ataku. Dobra wiadomość dla spóźnialskich jest przynajmniej taka, że w późniejszych dniach wyprzedaży zakupy w Paryżu nie przypominają już walki na śmierć i życie o najatrakcyjniej przeceniony sweterek. Poza tym pod koniec okresu wyprzedaży sklepy jeszcze bardziej przeceniają towary, aż do -70%. Fakt jednak, że czasem przydałoby się, by ktoś poprowadził nas za rękę – i taką pomocną rękę do wszystkich zagubionych zakupowiczów wyciągnęło (generalnie dość pomocne) Miasto Paryż.

Paris Shopping Book 2009 to bardzo przydatny, sponsorowany przez urząd miasta szczegółowy przewodnik po paryskich sklepach, który na pewno pomoże wam pozbyć się pieniędzy w bardziej metodyczny sposób niż bieganie wte i wewte po Rue de Rivoli czy Polach Elizejskich ;-) Znajdziecie w nim między innymi pięć indywidualnych tras zakupowych, prowadzących przez sklepy i butiki pogrupowane według zakupowych kategorii takich jak bobo-trendy, classique czy creative, a oprócz tego mnóstwo wartościowych informacji praktycznych i „wokół-tematycznych” (galerie komercyjne, restauracje na trasach zakupów, paryskie muzea mody i targowiska). Moim zdaniem jedna z najwartościowszych sekcji przewodnika, to kategoria astucieuse (str. 76-77), gdzie znajdziecie adresy discountów i firmowych outletów, w których znaleźć można ciuchy bardziej lub mniej znanych projektantów i marek takich jak np. Kookai czy Sonia Rykiel, przecenione czasem i do -70%.

Darmowy przewodnik, wydany w wersji dwujęzycznej (francusko-angielskiej), dostępny jest jako plik PDF do ściągnięcia tutaj, wersję drukowaną można natomiast upolować w jednym z centrów informacyjnych Paryża. Książeczka okaże się pomocna nie tylko w czasie wyprzedaży.

posted: Paryż, Przewodnik, Zakupy | tagged: , , , , ,

5 comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.