Kalendarz paryski (od 12.09 do 19.09)

Wróciłam do Paryża po tygodniowym wyjeździe do Polski i zastałam inne miasto niż zostawiłam. Chłodniejsze poranki i krótsze wieczory oraz obudzone ze stanu hibernacji miasto: ruch, gwar i tłok na ulicach i w metrze, pootwierane znowu wszystkie sklepy i restauracje, wszędzie dzieci z tornistrami – jednym słowem: la rentrée, czyli powrót z wakacji w pełni. Wydaje się, że i oferta kulturalno-rozrywkowa jakby w końcu zrobiła się bogatsza. O licznych, bardziej długoterminowych i niezwykle ciekawych wystawach, jakie się niedawno rozpoczęły w Paryżu, będą osobne wpisy jak już pozbieram się po wakacjach (w końcu dla mnie to też la rentrée), a dzisiaj szybka lista wydarzeń wszelakich na najbliższy tydzień:

Rando Marne 2009 – Paris Torcy – niedziela, 13 września
To propozycja dla tych, którzy chcieliby się jeszcze trochę porządnie poruszać zanim jesienne chłody i deszcze wygonią na sofę przed telewizor… Doroczna wyprawa z Placu Bastylii do Torcy organizowana przez Rollers & Coquillages (o której coniedzielnych rolkowych wypadach pisałam tutaj), na którą w zależności od upodobań można się wybrać na rolkach, pieszo, kajakiem lub rowerem. Podobno co roku bierze w niej udział 10,000 aktywnych Paryżan, podobno jest fajnie, prawdopodobnie się o tym na własnej skórze przekonam, a gdyby ktoś chciał dołączyć zapraszam po więcej informacji tutaj.

La Parisienne – niedziela, 13 września
Impreza sportowa dla tych, co wolą patrzeć ;-) (termin zgłoszeń aktywnego uczestnictwa upłynął bowiem z końcem sierpnia). To coroczny wyścig dla kobiet, którego celem jest zbieranie funduszy na walkę z rakiem piersi oraz zwrócenie publicznej opinii na problem. Od dzisiaj stoiska i imprezy okołotematyczne na Polach Marsowych, a więcej informacji na temat oraz trasę niedzielnego wyścigu znajdziecie tutaj.

Techno Parade – sobota, 19 września
Impreza również jak najbardziej aktywna – ale przede wszystkim „imprezowa”. Tegoroczna paryska Techno Parade wyruszy w samo południe z Placu Denfert-Roucherau i w mocno tanecznych rytmach przejdzie głównymi bulwarami Lewego Brzegu w kierunku Placu Bastylii. Głośny marsz zakończy się uliczną spontaniczną imprezą między godziną 17.00 a 20.00, a od 19.00 planowane są oficjalne, huczne klubowe imprezy towarzyszące. Więcej na temat parady oraz wieczornych „potańcówek” na stronie www.technoparade.fr.

Koncert Peace One Day – sobota, 19 września
To koncert z okazji 10-tej rocznicy inicjatywy Peace One Day w Paryżu – w tym roku wśród wykonawców Lenny Kravitz, Ayo, Kasabian, Olivia Ruiz, Keziah Jones i Charlie Winston. Tych, którzy chcieliby przy dźwiękach muzyki tych i innych wykonawców zademonstrować swoje poparcie dla pokoju na świecie odsyłam na oficjalną stronę koncertu, gdzie znajdziecie informacje na temat zakupu biletów oraz szczegóły imprezy.

Paris Urban Adventures Charity Gala – sobota, 19 września
I na koniec impreza być może na mniejszą skalę, ale w równie szczytnym celu. Jeśli macie ochotę na świetną zabawę, tańce i konkursy w międzynarodowym towarzystwie, gdzie przy okazji będziecie mogli przekazać pieniądze na organizacje, które pomagają zdobyć wykształcenie dziewczynkom w krajach, gdzie edukacja i szkoła to mało dostępny luksus, zapraszam serdecznie w sobotni wieczór do Le Zeste na współorganizowaną przeze mnie, wyjątkową imprezę charytatywną. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

posted: Aktywnie, Charytatywnie, Paryż, Wydarzenia

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.