Coś dla tych, co lubią ciekawe teksty o Paryżu…

fivedials_no8…lecz ostatnio coś nie mogą ich znaleźć chez Gorąca ;-) Kochani, nie będę ukrywać, że niniejszy wpis jest bezczelną próbą przekupstwa z mojej strony… Ta jesień okazała się dla mnie tak zabiegana (na szczęście bardzo pozytywnie!), że niestety najzwyczajniej w świecie nie wyrabiam się póki co w sklecaniu dłuższych wpisów na ten blog. Niestety, bo bardzo sklecać teksty o Paryżu lubię i mam nadzieję, że wkrótce uda się wśród nadmiaru zawodowych obowiązków trochę więcej czasu na to moje hobby wygospodarować :-)

Póki co jednak proponuję Wam w zamian – jako okup za moją marną aktywność na blogu! – naprawdę fascynującą lekturę. Elektroniczny darmowy magazyn „Five Dials” to publikacja na niezwykle wysokim poziomie, zamieszczająca teksty i publicystykę pisarzy i intelektualistów z pierwszej światowej ligi (m.in. Ali Smith, Arundhati Roy, Alain de Bottom, Noam Chomsky, Le Clezio, W.G. Sebald i wielu innych), oraz bardzo atrakcyjne, czarno-białe ilustracje. Najnowszy, ósmy numer magazynu w całości został poświęcony Paryżowi – i tym właśnie wydaniem chciałam się tutaj z Wami podzielić. Na 45 stronach pisma przeczytacie teksty o Mieście Świateł autorstwa takich pisarzy jak Monica Ali, Geoff Dyer, John Updike czy Susan Sontag. Dowiedzie się między innymi dlaczego każdy ma swój Paryż, dlaczego to miasto liczy aż 792 księgarnie oraz dlaczego dla Alberta Camusa było pustynią… Z bardziej frywolnych tematów poznacie 12 faktów, które każdy powinien znać o paryskim metrze, zajrzycie za kulisy Vogue Paris oraz przeczytacie dwa teksty poświęcone Chanel (autorstwa Johna Updike’a i Trumana Capote!). Wszystko okraszone elementami fikcji (opowiadanie i poezja), szczyptą historii oraz zilustrowane przez świetnych lokalnych rysowników, przedstawiających scenki z życia Paryża swoją kreską oraz „obrazkowy pojedynek” między Paryżem a Londynem.

Całość to naprawdę perełka dla miłośników i ciekawych tego miasta – gorąco polecam! Magazyn „Five Dials” w pliku PDF ściągnięcie za darmo tutaj – życzę miłej lektury! :-)

posted: Paryż, Przegląd prasy, Za kanałem

11 comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.