Kalendarz paryski (od 10.10 do 17.10)

pucesLes Puces du Design – do 11 października
Bez przydługich wstępów przechodzę do sedna, bo impreza trwa już od czwartku, więc miłośnicy designu i wnętrz, którzy chcieliby jeszcze się załapać na jakieś ciekawe zdobycze, powinni zaraz wziąć parasol (!) i pojechać do Bassin de Villette. Puces du Design to wyjątkowy pchli targ, na którym znajdziecie starannie przeselekcjonowane przez kuratorów meble i projektanckie gadżety z czterech dekad XX wieku (od lat 50-tych do 80-tych). Miłośników prawdziwych staroci i wystroju wnętrz w stylu francuskich chateau odsyłam na cotygodniowe Puces de Saint-Ouen, natomiast wszystkich fanów cool vintage zapraszam nad kanał dzisiaj i jutro. Mebli kupować oczywiście nie trzeba, kuratorzy zatroszczyli się też o to, by było edukacyjnie – w tym roku obejrzeć można wystawę Nuova Italia poświęconą nowym trendom we włoskim designie. To oraz obecność ponad 80 dealerów antyków z całego świata specjalizujących się w modzie vintage z XX wieku, oznacza, że będzie na co popatrzeć, pomarzyć, a może i kupić…
Puces du Design, Quai de la Loire, Bassin de la Villette. Metro: Jaurès. Od godz. 10.00 do 19.00, wstęp wolny. Więcej na stronie www.pucesdudesign.com.

salon_du_chocolatSalon du Chocolat – od 13 do 18 października
Było dla tych, co lubią urządzać mieszkania, teraz coś dla tych, co lubią jeść! Paryż jak żadne inne miasto kojarzy mi się z przepięknymi czekoladowymi butikami, przypominającymi bardziej galerie sztuki niż sklepy ze słodyczami (kto nie wierzy, niech się przespaceruje po Rue de Rennes i okolicach). W tym tygodniu będzie okazja zobaczyć te czekoladowe cuda na wielką skalę – od wtorku do niedzieli w halach wystawowych przy Porte de Versailles zaplanowane są bowiem Targi Czekolady! Targi podzielone są na te dla profesjonalistów i dla konsumentów, wydaje mi się jednak, że prawdziwi „czekoladoholicy” powinni zawitać do obydwu hal ;-) Podczas imprezy zaplanowano również finał konkursu na Światowego Mistrza Czekolady – temat tegorocznej edycji to czekoladowe haute couture… Będzie ciekawie i – smacznie!
Salon du Chocolat Professionnel, od 14 do 16.10. Pavillon 5/1, Porte de Versailles. Salon du Chocolat (dla zwykłych zjadaczy czekolady;-)) od 13 do 18.10 tamże. Rejestracja na targi fachowe oraz więcej info na temat całej imprezy tutaj i tutaj. Wstęp: 12 €.

affiche_rectoMontmartre-aux-Artistes – od 16 do 18 października
Reklamowane jako największe miasteczko artystów w Europie, Montmartre-aux-Artistes to kolejna impreza z serii drzwi otwartych artystycznych atelier, które należą do moich ulubionych kulturalnych paryskich imprez. Po Belleville i Menilmontant, tym razem do swoich pracowni zapraszają artyści na legendarnym Montmartre, gdzie znajduje się aż 184 atelier! Przez trzy dni pełne wydarzeń, będzie można nie tylko zobaczyć malarzy, pisarzy, rzeźbiarzy, muzyków i fotografów „w akcji”, ale też wziąć udział w darmowym inauguracyjnym koncercie Nuit Rouge w piątek wieczorem oraz obejrzeć zbiorowe wystawy i projekcje.
Montmartre-aux-Artistes, 16.10 od 18.00 do 21, 17 i 18.10 od 11.00 do 21.00. Centrum informacyjne: 189, rue Ordener,75018 Paris. Metro: Jules Joffrin lub Guy Moquet. Więcej informacji i program imprezy na stronie www.montmartre-aux-artistes.org.


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (od 27.06 do 5.07) – wydanie specjalne tropikalne ;-)
  2. Kalendarz paryski – bonus weekendowy
  3. Kalendarz paryski (od 06.06 do 13.06)
  4. Kalendarz paryski (od 19.09 do 26.09)
  5. Kalendarz paryski (od 14.11 do 21.11)

posted: Kulinarnie, Kultura, Paryż, Wydarzenia

2 comments

  1. hej, no… zestresowalas mnie… ;) czekoladowa wyzerka trwa do 18/10 jak sadze… ;)

  2. Faktycznie, pomylilam z datami Salon Professionnel! Dzieki za uwage! ;)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>