Kalendarz paryski – bonus weekendowy

6meSzybki dopisek dla tych, którzy lubią zaglądać artystom do pracowni ;-) W ten weekend mamy w Paryżu kolejną imprezę z cyklu „Portes Ouvertes Ateliers d’Artistes”, o tyle bardziej atrakcyjną, że w odbywającą się w mojej ulubionej szóstej dzielnicy Paryża (okolice Saint Germain des Pres i Saint Sulpice z ich szykiem, elegancją, kameralnością, zdrową odrobiną snobizmu i dyskretnym pięknem białych kamieniczek z okiennicami to dla mnie kwintesencja legendarnej „paryskości”). Od wczoraj do końca weekendu ponad 50 artystów tworzących w tzw. triangle d’or („złotym trójkącie”) Montparnasse, Saint Sulpice i Saint Germain des Pres zapraszają odwiedzających do swoich pracowni. Więcej informacji znajdziecie tutaj i tutaj.

fetedelascienceLa Fête de la Science to kolejna impreza, o której wczoraj zapomniałam, odbywająca się w ten weekend między innymi w Jardin du Senat (więc można połączyć z odwiedzinami artystycznych atelier), jak i w mojej również ulubionej (choć z zupełnie innych powodów) dziewiętnastej dzielnicy Paryża. Jeszcze dzisiaj i jutro w ramach święta nauki będzie tu można za darmo odwiedzić Cité des Sciences z ich planetarium, wystawami i imprezami dla dużych i małych (głównie jednak dla małych), o których przeczytacie tutaj.


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (od 16.05 do 23.05)
  2. Kalendarz paryski (od 15 do 22 maja) – część pierwsza
  3. Kalendarz paryski (od 14.11 do 21.11)
  4. Kalendarz paryski (od 20.06 do 27.06)
  5. Kalendarz paryski (09.05 do 16.05)

posted: Kultura, Paryż, Sztuka, Wydarzenia

5 comments

  1. Dziękuję za aktualnościi :) Ja, osobiście, nie przepadam za szóstką, ale mimo to, chętnie się wybiorę. Miłego weekendu!

  2. A Gorąca ciągle zapracowana… Szkoda :)

  3. Czara, no niestety ostatnio nie wyrabiam się z pisaniem – ale jeszcze tylko tydzień takiego zwariowanego nawału obowiązków i wrócę na łono bloga, mam nadzieję w pełn(iejsz)ym wymiarze. Dziękuję za zaglądanie tutaj (mimo przerażających pustek ‚na łamach';)) i pozdrawiam serdecznie!

  4. Bonjour, już grudzień :)

  5. czara… ;) hehe, i to prawie polowa grudnia. I’ll be back – moze nawet jeszcze dzisiaj :)

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>