Kalendarz paryski (od 21.11 do 28.11)

Zacznę od autokorekty mojego wpisu z zeszłego tygodnia – mała poprawka, która może mieć znaczenie dla tych, którzy w ten weekend wybierają się na Paris Photo 2009. Bilet wstępu na tę imprezę kosztuje 15 € za wejście jednorazowe, a nie za karnet na 4 dni, jak to dość optymistycznie w moim wpisie napisałam (cena dla studentów to 7,50 €). Mimo to, podobno do Caroussel du Louvre wybrać się naprawdę warto (piszę podobno, bo sama wybieram się dopiero jutro) – a dla tych, których taka cena wejścia na „zwykłą wystawę” trochę przeraża wyszukałam imprezę, na której będziecie sobie mogli te nadbudżetowe parę euro odbić…

environmental_festival27e Festival International du Film d’Environnement – do 24 listopada
…festiwal filmowy, podczas którego nie tylko nie tylko oszczędzicie pieniądze (wszystkie projekcje są darmowe), ale również dostaniecie olbrzymią dawkę motywacji do oszczędzania… planety. W programie tego międzynarodowego festiwalu filmowego, który rozpoczął się wczoraj wieczorem, znalazło się ponad 100 filmów z 36 krajów – dokumenty, filmy fabularne i krótkometrażowe, wszystkie powiązane z tematem ochrony środowiska naturalnego. Pokazom filmów towarzyszą wykłady, spotkania z twórcami, dyskusje i prezentacje – a wszystko to w niezwykle czarującym, wyjątkowym kinie Pagoda (o którym kiedyś pięknie opowiadała Chihiro). Darmowe seanse filmowe w najoryginalniejszym paryskim kinie w szczytnym celu i ku spokoju sumienia – czy muszę jeszcze zachęcać? ;-)
Festival International du Film d’Environnement do 24 listopada w kinie La Pagode. Więcej informacji oraz szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj.

africolorFestival Africolor – do 20 grudnia
Africolor to festiwal muzyki z rejonu Afryki i Oceanu Indyjskiego. Słynący z niezwykłej różnorodności i innowacji, gdzie usłyszycie praktycznie wszystkie gatunki muzyczne zmiksowane i przedstawione w wersji a la africaine. 26 koncertów rozsianych po różnych salach koncertowych na paryskich przedmieściach – przedsięwzięcie być może niszowe i koneserskie, ale dla amatorów odkrywania innych kultur i przekraczania granic (w tym owej jakże magicznej granicy Boulevard Peripherique ;-)) z pewnością niezwykła okazja by poszerzyć horyzonty i te kulturowe i artystyczne – jak i po prostu nieźle się pobawić w rytmach trochę innych niż na codzień. Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu www.africolor.com.

diptiquePremiera Diptique Wycinanki – 26 listopada
I na koniec coś dla tych, którzy mieszanie kultur owszem lubią, ale najbardziej podoba im się, gdy w taką mieszankę wliczone są akcenty polskie ;-) Producent perfum i słynnych snobistycznych świeczek Diptique (które w cenie kilkudziesięciu euro za świeczkę są „absolutnie niezbędnym” przedmiotem wielu hollywoodzkich gwiazd, jak i paru znanych mi, mniej sławnych i bogatych, za to równie trendy osób ;-)) z okazji zbliżających się Świąt ogłosił premierę limitowanej serii pod swojską nazwą „Wycinanki”. Trzy nowe zapachy zostaną oficjalnie wprowadzone na specjalnym party w najbliższy czwartek, 26 listopada. Ci z Was, którzy są równie jak ja ciekawi połączenia naszych poczciwych wycinanek z kulturą snobistycznego paryskiego domu perfum, mogą wziąć udział w konkursie na stronie Vingt Paris, gdzie do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na imprezę. Jeśli konkurs wygracie, koniecznie dajcie znać, jak było – nie obrażę się też za świeczkę o zapachu polskiego świerku z polską wycinanką w iście paryskiej cenie ;-)


Powiązane wpisy:

  1. Kalendarz paryski (od 11.07 do 18.07)
  2. Kalendarz paryski (od 06.06 do 13.06)
  3. Kalendarz paryski (od 29.08 do 05.09)
  4. Kalendarz paryski (od 01.08 do 08.08)
  5. Kalendarz paryski (od 15 do 22 maja) – część pierwsza

posted: Film, Konkursy, Kultura, Muzyka, Paryż

1 comment

  1. Poszlabym sobie na pare spotkan i imprez… Pomarzyc jednak tez zawsze mozna :) Co do Diptique, to moje ulubione perfumy pochodza od nich, kocham je miloscia absolutna. A swieczki sa ladnie opakowane, ale ta cena… z ksiezyca!

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>