Kalendarz paryski (od 21.11 do 28.11)

Zacznę od autokorekty mojego wpisu z zeszłego tygodnia – mała poprawka, która może mieć znaczenie dla tych, którzy w ten weekend wybierają się na Paris Photo 2009. Bilet wstępu na tę imprezę kosztuje 15 € za wejście jednorazowe, a nie za karnet na 4 dni, jak to dość optymistycznie w moim wpisie napisałam (cena dla studentów to 7,50 €). Mimo to, podobno do Caroussel du Louvre wybrać się naprawdę warto (piszę podobno, bo sama wybieram się dopiero jutro) – a dla tych, których taka cena wejścia na „zwykłą wystawę” trochę przeraża wyszukałam imprezę, na której będziecie sobie mogli te nadbudżetowe parę euro odbić…

environmental_festival27e Festival International du Film d’Environnement – do 24 listopada
…festiwal filmowy, podczas którego nie tylko nie tylko oszczędzicie pieniądze (wszystkie projekcje są darmowe), ale również dostaniecie olbrzymią dawkę motywacji do oszczędzania… planety. W programie tego międzynarodowego festiwalu filmowego, który rozpoczął się wczoraj wieczorem, znalazło się ponad 100 filmów z 36 krajów – dokumenty, filmy fabularne i krótkometrażowe, wszystkie powiązane z tematem ochrony środowiska naturalnego. Pokazom filmów towarzyszą wykłady, spotkania z twórcami, dyskusje i prezentacje – a wszystko to w niezwykle czarującym, wyjątkowym kinie Pagoda (o którym kiedyś pięknie opowiadała Chihiro). Darmowe seanse filmowe w najoryginalniejszym paryskim kinie w szczytnym celu i ku spokoju sumienia – czy muszę jeszcze zachęcać? ;-)
Festival International du Film d’Environnement do 24 listopada w kinie La Pagode. Więcej informacji oraz szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj.

africolorFestival Africolor – do 20 grudnia
Africolor to festiwal muzyki z rejonu Afryki i Oceanu Indyjskiego. Słynący z niezwykłej różnorodności i innowacji, gdzie usłyszycie praktycznie wszystkie gatunki muzyczne zmiksowane i przedstawione w wersji a la africaine. 26 koncertów rozsianych po różnych salach koncertowych na paryskich przedmieściach – przedsięwzięcie być może niszowe i koneserskie, ale dla amatorów odkrywania innych kultur i przekraczania granic (w tym owej jakże magicznej granicy Boulevard Peripherique ;-)) z pewnością niezwykła okazja by poszerzyć horyzonty i te kulturowe i artystyczne – jak i po prostu nieźle się pobawić w rytmach trochę innych niż na codzień. Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu www.africolor.com.

diptiquePremiera Diptique Wycinanki – 26 listopada
I na koniec coś dla tych, którzy mieszanie kultur owszem lubią, ale najbardziej podoba im się, gdy w taką mieszankę wliczone są akcenty polskie ;-) Producent perfum i słynnych snobistycznych świeczek Diptique (które w cenie kilkudziesięciu euro za świeczkę są „absolutnie niezbędnym” przedmiotem wielu hollywoodzkich gwiazd, jak i paru znanych mi, mniej sławnych i bogatych, za to równie trendy osób ;-)) z okazji zbliżających się Świąt ogłosił premierę limitowanej serii pod swojską nazwą „Wycinanki”. Trzy nowe zapachy zostaną oficjalnie wprowadzone na specjalnym party w najbliższy czwartek, 26 listopada. Ci z Was, którzy są równie jak ja ciekawi połączenia naszych poczciwych wycinanek z kulturą snobistycznego paryskiego domu perfum, mogą wziąć udział w konkursie na stronie Vingt Paris, gdzie do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na imprezę. Jeśli konkurs wygracie, koniecznie dajcie znać, jak było – nie obrażę się też za świeczkę o zapachu polskiego świerku z polską wycinanką w iście paryskiej cenie ;-)

posted: Film, Konkursy, Kultura, Muzyka, Paryż

1 comment

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.