Europejskie Dni Dziedzictwa, nowe technologie i Facebook

viewmultimediadocumentZacznę od przypomnienia o tym, że w ten weekend mamy Journées européennes du patrimoine, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa. Jeśli chcecie obejrzeć narodowe muzea, budynki administracji państwowej (w tym paryski Hôtel de Ville oraz jego nową bibliotekę), i inne ważne instytucje francuskie (jak chociażby kabaret Lido!), radzę przestać czytać dalej tego bloga, tylko sprawdzić szybko tutaj co was najbardziej interesuje i pędem pobiec stanąć w kolejce do owych atrakcji, bo Francuzi takie imprezy uwielbiają, więc i kolejki potrafią być długie ;-) Przy okazji miło mi zauważyć, że francuskie instytucje stanęły na wysokości zadania jeśli chodzi o adopcję nowych technologii. Z okazji święta stworzono Patrimap, specjalną aplikację na iPhone’a (i iPada), która ma za zadanie pomóc w odkrywaniu narodowego dziedzictwa. (Możnaby zapytać dlaczego tylko na iPhone’a, ale nie czepiajmy się szczegółów – generalnie jestem pod wrażeniem!)

Paryskie życie kulturalne wróciło do życia pełną gębą, dzieje się naprawdę dużo – niestety ja tej jesieni dużo czasu spędzam poza Paryżem i nie zawsze jestem w stanie na bieżąco na tym blogu Was o tym informować. Na szczęście jest Facebook, gdzie podesłanie ciekawego linka z komentarzem nie wymaga praktycznie żadnego czasu i może być zrobione przez telefon w biegu – wszystkich, którzy chcieliby się dowiadywać na czas o ciekawych wydarzeniach i inicjatywach paryskich, zapraszam więc na stronę Paryż na Gorąco na Facebooku! Zapraszam też to dzielenia się waszymi sugestiami i odkryciami – w końcu portale społecznościowe to narzędzia interaktywne i fajnie byłoby z tej strony zrobić miejsce dialogu na temat Paryża. Na stronę dostaniecie się albo klikając w zakładkę Facebook powyżej, albo udając się pod adres www.facebook.com/paryznagoraco. Gorąco zapraszam! :-)

PS. Dłuższe blogowe wpisy będą się oczywiście nadal pojawiać, na to jednak potrzeba ciut więcej czasu, który nie zawsze jest pod dostatkiem – no a poza tym idźmy w ślad za Paryżem i korzystajmy z nowych narzędzi ;-) Choć aplikacji na iPhone’a jeszcze nie stworzyłam…

posted: Blogowy Off Topic, Kultura, Paryż

9 comments

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.