Nauka francuskiego dla geeków – z Paryżem w tle!

daphneNiezmiernie rzadko zdarza się, że w trakcie mojej codziennej pracy natrafiam na coś, co mogłoby potencjalnie zainteresować czytelników Paryża na Gorąco (no chyba, że czytają mnie same geeki, wtedy proszę koniecznie dać znać i zmienimy profil bloga na Paryż na Cyfrowo – może wtedy wpisy będą częstsze ;-)).

Kiedy jednak znajoma zwróciła moją uwagę na nową aplikację na fona i pada na „aj” zatytułowaną „Daphnée. Your lovely French teacher” postanowiłam natychmiast Wam o niej zameldować. Daphnée to podobno prawdziwa Paryżanka z krwi i kości, która oprowadza swoich uczniów po co bardziej urokliwych i trendy miejscach w stolicy instruując w użytecznych i co najważniejsze potocznych zwrotach przydatnych w danej sytuacji. Do tej pory przewidziano sześć kluczowych sytuacji dla potencjalnego turysty w Paryżu: „Podstawy i przywitania”, „Kultura”, „Zakupy”, „Kawiarnie i restauracje”, „Życie nocne” i „Uwodzenie” (!) – jak więc widać Daphnée nie stara się być zbytnio oryginalna i nie stroni od stereotypów, ale jej lekcje są na tyle praktyczne i przyjemne, że my też nie powinniśmy nimi gardzić, tylko dlatego, że jest mało intelektualnie, natomiast – jak widać z poniższego zwiastuna – dość cukierkowo i różowo ;-)

Jeśli więc planujecie wypad do Paryża, a Waszemu francuskiemu bliżej do Joeya z „Przyjaciół” niż Moliera, jeśli w dodatku dysponujecie gadżetami na „aj” oraz lubicie ładne (i sympatyczne!) Paryżanki – tutaj możecie zaprzyjaźnić się z Daphnee. (Powinnam jeszcze zaznaczyć, że do tych wszystkich „jeśli” wypadałoby jeszcze dodać „jeśli znacie angielski”.) Bonne chance!

A ja skoro jestem już przy polecaniu pomocy do nauki francuskiego, wspomnę jeszcze o świetnej stronie dla osób ciut bardziej zaawansowanych – French Etc. Znajdziecie tam mnóstwo podcastów na różne stopnie zaawansowania, sporo interaktywnych ćwiczeń i testów – w wersji darmowej dostępne są podcasty i niektóre dodatkowe materiały, ja sama wykupiłam abonament, który daje dostęp do skryptów i ćwiczeń, w cenie $25 za rok naprawdę warto!

posted: Język, Paryż, Paryżanie

Post a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.